BRABUS czyli potrzeba matką wynalazków… i marek

brabus

Wyjątkowe są nie tylko samochody noszące logo BRABUS. Wyjątkowa jest także historia narodzin samej marki. Od początków jej istnienia fundamentem była maksymalizacja osiągów w istniejących pojazdach, realizowana w każdy możliwy sposób. Przedsiębiorstwo jest owocem zamiłowania do mocnych wrażeń Bodo Buschmanna, jednego z dwóch założycieli firmy BRABUS. Czym BRABUS był kiedyś a czym jest dzisiaj? Już wyjaśniamy.

BRABUS – profesjonalny tuning samochodów premium

Dziś każdy pasjonat samochodów doskonale wie, że BRABUS jest synonimem motoryzacyjnego luksusu, który łączy w sobie perfekcjonizm zarówno pod względem samego wyglądu samochodu i komfortu jazdy, jak również jego niebywałych osiągów. Jest to najwyższy poziom doskonałości ponieważ BRABUS to przede wszystkim przedsiębiorstwo zajmujące się tuningiem aut premium, czyli takich, które już w swojej pierwotnej postaci uważane są za doskonałe.

Dlaczego BRABUS i Mercedes - Benz?

Niemiecki tuner niejednokrotnie już udowodnił, że w Mercedesach potrafi zrobić wiele rzeczy lepiej niż sam producent. A życie zdecydowało, że pierwszą marką, która trafiła pod skrzydła BRABUSa, a raczej w ręce Bodo Buschmanna, był właśnie Mercedes-Benz. Młody Bodo, syn właściciela salonów Mercedesa, pod presją swojego ojca, rozstał się ze swoim ulubionym Porsche. Przesiadka z żywiołowego sportowego samochodu do majestatycznego i ociężałego Mercedesa nie sprawiła chłopakowi radości. Nie poddał się jednak i postanowił poprawić nieco charakter swojej komfortowej limuzyny.

Początki firmy i zakres modyfikacji

Zmiany wprowadzone przez Bodo zdecydowanie dodały Mercedesowi mocy i pazura. Z czasem klienci odwiedzjący salon ojca zaczęli zatem prosić o podobne modyfikacje w zakupionych przez siebie Mercedesach. I tak Bodo wraz z przyjacielem Klausem Brackmanem założyli w 1977 roku firmę BRABUS, która na początku zajmowała się przede wszystkim ulepszaniem Mercedesów, a później również aut marki Maybach.

Zakres modyfikacji BRABUSa:

  • silnik (przeróbki w celu zwiększenia osiągów silnika, w niektórych modelach silnik projektowany jest od nowa),
  • zawieszenie (modyfikacje poprawiające właściwości jezdne i komfort prowadzenia auta),
  • karoseria (zmiany zwiększające aerodynamikę pojazdów),
  • wnętrze (udoskonalenie elementów wyposażenia i wnętrza samochodu).

Jak widać, to co robi BRABUS, to niezwykle kompleksowy i pełnowymiarowy tuning samochodu.

Brabus

Niemiecki gigant tuningu dzisiaj

Wszystko to sprawia, że samochody zmodyfikowane przez niemieckiego tunera znajdują się na liście jednych z najbardziej pożądanych aut na świecie. Marka ma na swoim koncie budowę najszybszych limuzyn, co jest potwierdzone rekordem księgi Guinnessa. Paradoksalnie dzisiaj BRABUS tuninguje nawet Porsche czy Rolls-Royce. Oprócz tego firma zajmuje się także modyfikacjami łodzi motorowych, w ciągu ostatnich lat stworzyła udane kolekcje ubrań i zegarków, a w ostatnich czasach stuningowała swój pierwszy motocykl.

Autoryzowany dealer BRABUS w Polsce

Samochody niemieckiego tunera zaliczane są do najwyższej klasy premium. Tego typu pojazdy warto nabywać w miejscu, które jest autoryzowanym dealerem marki BRABUS. A takim jest warszawski salon VCentrum. To jednak nie wszystko. Korzystając z oferty VCentrum możesz także dokonać tuningu w ramach pakietów BRABUSa. Nie trzeba w tym celu udawać się za zachodnią granicę. Co by nie powiedzieć, BRABUS jest dzisiaj synonimem motoryzacyjnego stylu, klasy i sportowego zacięcia. Każdy, kto chce czegoś więcej od swojego luksusowego samochodu, może to dostać od tunera z Bottrop.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz