Gdzie kupić akumulator – gwarancja, cena, dostawa

akumulator

Zakup akumulatora nie wymaga szczególnych umiejętności. Wystarczy wiedza na temat jego parametrów oraz wybór sprawdzonego producenta. Natomiast to, gdzie go kupimy, może mieć już spore znaczenie pod względem jakości, bezpieczeństwa czy naszego komfortu. Dlatego postanowiliśmy przeanalizować różne opcje oraz ich wady i zalety.

Gdzie kupić akumulator – na co zwrócić uwagę?

Kiedy zastanawiamy się, gdzie kupić akumulator, powinniśmy pomyśleć o kilku aspektach, które sprawią, że nie tylko otrzymamy produkt dobrej jakości w satysfakcjonującej nas cenie. Dlatego wybierając miejsce zakupu, zwróćmy uwagę na następujące rzeczy:

  • Czy sprzedający posiada oryginalne produkty i udziela gwarancji producenta?
  • Czy mamy pewność, że towar jest odpowiednio przechowywany i zadbany? Jeśli akumulatory długo leżą, trzeba sprawdzać ich stan i doładowywać, aby zachowały pełną moc i sprawność.
  • Czy mamy możliwość odbioru osobistego lub bezpiecznej dostawy?
  • Czy kurier odbierze od nas zużytą baterię w przypadku dostawy?

Gdzie kupić akumulator – rozwiązania stacjonarne

Akumulator możemy kupić w różnych miejscach – od hipermarketu, przez mały sklepik specjalistyczny, aż po hurtownię części zamiennych do samochodów. Każdy z tych wyborów pociąga pewne konsekwencje. Hipermarket ma niskie ceny, ale nie dba o kondycję sprzedawanych produktów, ponieważ leżą one długo na półkach i nie są ładowane. Nie możemy też skorzystać z fachowego doradztwa. Kupując w sprawdzonym sklepie lub hurtowni z częściami, możemy być pewni co do jakości.

Gdzie kupić akumulator – może przez Internet?

akumulator

 

W sieci możemy znaleźć nie tylko sklepy internetowe, ale również aukcje, ogłoszenia prywatne czy nawet specjalistyczne platformy. Jesteśmy już przyzwyczajeni do zamawiania różnego rodzaju produktów online, ale w przypadku zakupu akumulatora nie wszystkie te drogi się sprawdzą.

Ogłoszenia prywatne – na ogół nie dają gwarancji, nie wiemy tak naprawdę, w jakim stanie jest dana bateria, a dla bezpieczeństwa podczas transportu powinniśmy odebrać ją osobiście.

Sklepy internetowe – wiarygodny podmiot to taki, który zapewni nam nie tylko dostawę, ale również udzieli gwarancji producenta. Pozostaje jednak kwestia dostawy, podobnie jak w popularnych platformach handlowych.

Battery Point – to specjalistyczna platforma, dzięki której możemy zakupić wysokiej jakości akumulator i odebrać go osobiście w jednej z filii Inter Cars. Jednak o wiele bardziej atrakcyjne może być zamówienie oraz wymiana akumulatora w najbliższym warsztacie samochodowym. To również jest możliwe, dzięki wspomnianemu serwisowi.

Powyższe aspekty pokazują, że w przypadku zakupu akumulatora nie liczy się tylko cena i jakość, ale również sposób dostawy, odbiór starej baterii i gwarancja. Najwygodniej zaś jest skorzystać z opcji, która umożliwia nam zakup z montażem w warsztacie, ponieważ wtedy mamy 100-procentową pewność co do najlepszego wyboru i nie musimy się martwić o utylizację czy bezpieczeństwo w trakcie transportu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz