Jak zacząć przygodę z quadami?

Jazda quadem to wspaniały sposób na realizacje pasji off-roadowej, gdzie razem z grupą przyjaciół czy rodziną, można penetrować trudno dostępne rejony czy pojeździć po specjalnych torach crossowych. Quadem można wybrać się także na biwak, survival czy wycieczkę przeprawową. Jak zacząć przygodę z quadem? Gdzie można sprawdzić, czy w ogóle podoba nam się jazda na quadzie? I na jakich producentów postawić, kiedy już chcemy sprawić sobie własnego czterokołowca?

Sposobów na to, aby sprawdzić, czy jazda na quadzie jest tym, co sprawia nam prawdziwą frajdę, jest wiele. Z łatwością można znaleźć firmy turystyczne, które oferują na przykład wycieczki na quadach. W wielu miejscach powstają też specjalne tory off-roadowe, gdzie można pojeździć na wynajętym quadzie. Warto zatem poszukać tego typu miejsc, które znajdują się gdzieś w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Ewentualnie, kiedy będziemy na wakacjach można skorzystać z ofert wycieczek na quadach, które są organizowane przez biura podróży zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Przy czym warto mieć na uwadze to, że quady są naprawdę zróżnicowane, zarówno pod względem wielkości, jak i mocy czy komfortu prowadzenia. Dlatego też wrażenia z pierwszej jazdy na quadzie mogą być różne, w zależności od maszyny, jaką dostaniemy oraz szeregu innych rzeczy, takich jak rodzaj terenu, po jakim będziemy się poruszać. Ważne są również podstawy, czyli przede wszystkim prawidłowe szkolenie, jakie powinien przeprowadzić organizator wycieczki czy instruktor na torze. Z reguły quady to dość spore maszyny, których prowadzenia trzeba się nauczyć. Dlatego dobrze jest odbyć kilka takich wypraw na różnych czterokołowcach.

Zakup swojego pierwszego quada

Kiedy już sprawdzimy, z czym to się je i okaże się, że rozsmakowaliśmy się w jeździe quadem, wcześniej czy później nadejdzie czas, że zapragniemy własnej maszyny. Rynek pojazdów ATV jest dość rozbudowany i istnieje na nim kilku poważnych graczy, takich jak Polaris, Segway, CF Moto czy Kymco. Oczywiście są również i inni producenci, jednak powyższa czwórka to szczególnie znane i popularne marki.

Ponadto oferują one wiele różnego rodzaju modeli quadów, różniących się parametrami technicznymi i wyposażeniem. Z tego też powodu wybór pierwszego czterokołowca nie jest prosty. I to nie tylko ze względu na cenę i same parametry. Trzeba bowiem pod uwagę wziąć także koszty eksploatacji quada. Co zatem wybrać? Według nas świetnym wyborem będzie Kymco MXU 700. Dlaczego?

quad adrenalinemotorsport

Kymco MXU 700 – dlaczego warto?

Kymco to znany i ceniony producent nie tylko czterokołowców, ale także skuterów. Co ważne, jest to marka, która produkuje również szereg podzespołów dla takich marek jak Honda czy BMW. Jakość jest zatem wpisana w jej DNA. Z tego też powodu quady Kymco uważane są za jedne z najbardziej niezawodnych. Ponadto w przypadku Kymco nie ma żadnego problemu z dostępnością do części, które w porównaniu do konkurencji mają bardzo atrakcyjne ceny. A cena samych quadów, biorąc pod uwagę ich jakość i osiągi, także jest bardzo atrakcyjna. Nawet w przypadku flagowego modelu Kymco MXU 700. Ten quad oferuje bowiem wszystko, czego można oczekiwać od porządnego czterokołowca, czyli mocny silnik, świetne zawieszenie, napęd 2WD/4WD, nowoczesne wyposażenie oraz wyciągarkę i hak holowniczy w standardzie, a także homologację.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz