Mądry Polak przed i po szkodzie

naprawa szyb

Na co dzień nie myślimy o przykrych wydarzeniach, które nierzadko mogą zrujnować nasze plany. Jesteśmy przekonani, że coś złego nie dotknie akurat nas. Jednak co w sytuacji, gdy taka niespodzianka spotka nas w najmniej oczekiwanym momencie? Jakie środki podjąć, aby wyjść z tego obronną ręką? Zadbajmy o ubezpieczenie! Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych kosztów – na przykład naprawiając szybę samochodową z ubezpieczenia.

Stres najgorszym doradcą

Współczesne rozwiązania dotyczące likwidacji szkody, między innymi naprawa szyb samochodowych z ubezpieczenia OC, nie pozostawiają nam już racjonalnych powodów do odczuwania nadmiernego niepokoju. Nawet gdy sprawca próbuje uchylić się od poniesienia konsekwencji, jesteśmy wyposażeni w odpowiednie instrumenty stworzone do dochodzenia swoich racji, dlatego nie powinniśmy w żadnym wypadku z tego rezygnować.

Nikt już nie jest anonimowy

Posłużmy się przykładem: z dachu poprzedzającego nas samochodu urywa się kawałek lodu, który trafia w szybę czołową. Jest to sytuacja niezwykle niebezpieczna, ale załóżmy, że udaje nam się cało wyjść z opresji i naprawy wymaga tylko szyba. Potencjalna ucieczka sprawcy nie przekreśla już naszej szansy na otrzymanie rekompensaty – przy tak zaawansowanej cyfryzacji rzeczywistości wystarczy odpowiednio długo poczekać na ujęcie niesfornego jegomościa. Być może sami byliśmy też wyposażeni w kamerkę samochodową – tu już sprawa jest wręcz banalnie prosta i mamy pewność, że naprawa szyby samochodowej z ubezpieczenia sprawcy przebiegnie sprawnie.

Proces maksymalnie wygodny

Firmy takie jak Autoglass, wyspecjalizowane w świadczeniu usługi, jaką jest naprawa szyb samochodowych, oferują także przeprowadzenie całego procesu likwidacji szkody z ubezpieczenia. Tak jest – wystarczy doprowadzić samochód do filii firmy, by ta załatwiła wszelkie formalności związane z realizacją zobowiązania firmy ubezpieczeniowej, naprawiła szybę i oddała nam w pełni sprawny, dopuszczony do ruchu pojazd. Przy wyborze oferty pamiętajmy o lokalizacji najbliższego warsztatu, gdyż uszkodzona szyba z miejsca eliminuje nasz samochód z samodzielnych wycieczek, a te na lawecie nie należą do najtańszych. Dlatego zawsze postaraj dobrać się warsztat w optymalnej odległości, tak abyś bezpiecznie mógł dostarczyć tam swój pojazd. Dużym błędem byłoby powierzenie tego procesu samej ubezpieczalni, która może współpracować z warsztatami o wątpliwej jakości usług. Naprawa samochodu z ubezpieczenia nie oznacza, że jesteśmy skazani na ustalenia dokonane za naszymi plecami!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz