Gdzie najlepiej wybrać się na wycieczkę off-road ?

Skaliste góry czy może spalone słońcem równiny? Te wspaniałe odległe zakątki świata najlepiej zwiedzić zza okna pojazdu terenowego z napędem 4x4. Wycieczka 4x4 Oma wielu zwolenników, głównie ze względu na możliwość dotarcia tam, gdzie nie można dotrzeć normalnym samochodem osobowym. Wycieczki offroad to coraz częściej wyprawy związane z poznawaniem egzotycznych, zakątków - zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Off-road to sport motorowy, który można uprawiać na różnego rodzaju maszynach – quadach czy też motocyklach crossowych. Nazwa, polega na jeździe po nieutwardzonych drogach, czyli takich, po których ciężko podróżować zwykłym samochodem osobowym.

 

Wycieczka off-road: znane i często odwiedzane miejsca

Turystyczne trasy off-roadowe można znaleźć niemal na każdym kontynencie, nie tylko w Polsce. Jeśli jednak planujemy wybrać się na wycieczkę 4x4 dalej poza granice kraju to koniecznie musimy zobaczyć Gruzję, Bałkany czy też Islandię. W Polsce jednak koniecznie musimy zajrzeć w przepiękne krajobrazy Bieszczad. Mogą one kojarzyć nam się głównie z wędrówkami po Połoninie Wetlińskiej i ze wspinaczką na Tarnicę. Jest jednak wiele miejsc, w które trudno dotrzeć na własnych nogach. Trasa w Bieszczadach prowadzi przez drogi szutrowe, pełne głębokich dołów, w niektórych miejscach konieczna jest również jazda przez płytsze odcinki rzek. Na wyprawę off-roadową po Europie warto wybrać się na Bałkany (m.in. do Albanii czy Czarnogóry). Proponowane trasy to głównie drogi szutrowe i asfalt, dlatego zazwyczaj nie sprawia uczestnikom większych trudności.

 

Off-road wedle naszych upodobań - wycieczka w ciekawe miejsca

Wycieczkę 4x4 należy wybierać wedle naszych upodobań ale i także stopniem trudności. Jazdę 4x4 można połączyć również z trekkingiem czy też sportami wodnymi. Udział w wycieczce off-roadowej nie wymaga specjalnego przygotowania, jednak musimy pamiętać o tym aby zabrać odpowiednią odzież oraz akcesoria samochodowe. Warto pomyśleć też o namiocie dachowym na samochód!